Szkolenie dla sędziów w dyscyplinie ujeżdżenia - Bobrowy Staw - 11.01.2014r.
Środa, 27 Listopad 2013

SZKOLENIE DLA SĘDZIÓW W DYSCYPLINIE UJEŻDŻENIA JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO

Zapraszamy Państwa na pierwsze w Polsce szkolenie dla sędziów w dyscyplinie ujeżdżenia, zorganizowane przez Stajnię Bobrowy Staw wprowadzające nowe standardy w systemie szkolenia osób oficjalnych. Szkolenie odbędzie się 11 stycznia 2014 na terenie ośrodka „Bobrowy Staw”. Będzie to pierwsze szkolenie na którym wykładowcy przy pomocy jeźdźców testowych i nowoczesnych nośników multimedialnych poszerzą Państwa wiedzę z tematów, które do tej pory nie były dokładnie analizowane. Szkolenie jest rekomendowane przez Polski Związek Jeździecki.

Wykładowcami będą dr Wojciech Markowski i Elaine Buttler. Wojciech Markowski jest sędzią „O”, który ocenia przejazdy na największych imprezach dresażowych na świecie wliczając w to Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata czy Europy. Jest światowym autorytetem w dziedzinie ujeżdżenia. Elaine Buttler jest brytyjskim specjalistą zajmującym się dosiadem i biomechaniką jeźdźca, uczennicą Mary Wanless, która we współpracy z Kyrą Kyrklund stworzyła system edukacji jeździeckiej w Wielkiej Brytanii, jest autorką książki „Ride with Your Mind” przetłumaczonej na kilkanaście języków. Elaine prowadzi kliniki w wielu krajach w tym w Niemczech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Austrii, od kilku lat współpracuje z Anną Bienias. Jeźdźcami testowymi będą między innymi Aleksandra Szulc, Katarzyna Łukasik, Anna Bienias czy Oliver Weston.

Pan dr Wojciech Markowski zapozna uczestników z nowymi światowymi trendami w ujeżdżeniu, poprowadzi wykłady z zakresu oceniania i sędziowania przejazdów na podstawie przejazdów jeźdźców testowych. Elaine Buttler omówi w jaki sposób błędy dosiadu powodują błędy w wykonaniu programów. Uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób oceniać prawidłowe stosowanie pomocy i dosiadu.

W ramach szkolenia odbędzie się seminarium licencyjne dla sędziów. Zgłoszenia do 5.01.2014 należy wysłać na adres mailowy m.woldanski@gmail.com, zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, rodzaj posiadanych uprawnień oraz numer telefonu. Koszt seminarium to 300 złotych. W cenę wliczone jest wyżywienie.

  Lubelski Związek Jeździecki Aleje Zygmuntowskie 5 pok. 30,
  20-101 Lublin
  NIP: 712-215-84-09

  Bartłomiej Kowalski
  pon.-pt. 08:30-11:30
  Telefon: 783 427 007
  Adres e-mail: lzjlublin@wp.pl
  mapa
Wykonanie: SQLSoft - projektowanie stron www
Menu