Warto wiedzieć przed mistrzostwami
Środa, 03 Kwiecień 2019

W systemie Hubertus mamy już otwarty panel zgłoszeń do Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego B. Kilka dni temu regulamin mistrzostw został dostosowany do ostatnich zmian w regulaminie dyscypliny. Oprócz zmian doprecyzowujących niektóre zapisy, zasadnicza modyfikacja to rezygnacja z konkursu zwykłego w drugim nawrocie finału do poziomu LL 90 cm na rzecz konkursu dokładności, z zachowaniem zasady ewentualnej rozgrywki o miejsca medalowe.

Przypominamy że:

 • Do startu w zawodach konieczna jest rejestracja z wykupieniem licencji w Lubelskim Związku Jeździeckim.
 • Do wykupienia licencji wstępnej z prawem startu do klasy L nie jest konieczne posiadanie brązowej odznaki jeździeckiej.
 • Mistrzostwa są otwarte, przykładowo mogą w nich startować studiujący w Lublinie a zarejestrowani w innych okręgach.
 • Mistrzostwa odbywają się w rundach odpowiadających kolejnym wysokościom, przez co może w nich wystartować zdecydowana większość zawodników- każdy senior który jest gotowy na rundę na poziomie co najmniej 90 cm, a zawodnicy w wieku do 14, 16, 18 lat odpowiednio do rund co najmniej 60, 70, 80 cm.
 • Rundę warto dobierać na poziomie możliwości startu pary z wynikami 0 /4 punkty karne.
 • W każdej rundzie oprócz zwycięzców puchar otrzyma także najmłodszy wiekiem zawodnik który ją ukończy.
 • Specjalnie uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych- w praktyce ci którzy spośród rówieśników ukończyli najwyższą rundę z najlepszym wynikiem, a także najlepsi na koniach 4, 5, 6, 7 letnich.
 • Ważne by prawidłowo oznaczyć w systemie Hubertus klub lub sekcję, będzie to umożliwiało zaliczenie wyniku dla odpowiedniej drużyny.
 • Na wynik drużyny złożą się wyniki trzech lub dwóch najlepszych zawodników, w tym najwyżej jednego seniora i najwyżej jednego młodego jeźdźca spośród reprezentujących klub czy sekcję.

Warto szczegółowo zapoznać się z: propozycjami- Hubertus, nowymi wydaniami Przepisów dyscypliny i Regulaminu B- strona PZJ, regulaminem HMWL B- zakładka do pobrania.

Zainteresowanych zachęcamy do spojrzenia na analizę wyników pierwszych regionalnych zawodów przez pryzmat nowego regulaminu mistrzostw- zakładka Relacje/ Artykuły.

  Lubelski Związek Jeździecki Aleje Zygmuntowskie 5 pok. 30,
  20-101 Lublin
  NIP: 712-215-84-09

  Bartłomiej Kowalski
  pon.-pt. 08:30-11:30
  Telefon: 783 427 007
  Adres e-mail: lzjlublin@wp.pl
  mapa
Wykonanie: SQLSoft - projektowanie stron www
Menu